Alimak Portföyü inşaat asansörleri, endüstriyel asansörler, dış cephe çalışma platformları, taşıma platformları, ve malzeme asansörlerini içerir.

Alimak müşterilerine yapı sektörü başta olmak üzere ve diğer sektörlerde güvenli ve en verimli dikey erişim çözümleri sunar.

Alimak'ın ürün hatları olan Alimak, Heis-Tek, Champion ve Hek, inşaat asansörleri, endüstriyel asansörler, dış cephe çalışma platformları, taşıma platformları ve malzeme asansörlerinde geçici ve kalıcı kurulumlar için ekipmanda dünyanın lider isimleri haline gelmiştir.

Alimak global yeterlilik merkezi olan ve daha karmaşık dikey erişim ürünlerinin üretildiği İSVEÇ' te ve Çin de yer alan iki geliştirme ve İmalat Merkezi işletir.

Stockholm İsveç'teki Alimak Group AB dünya çapında Alimak Group için Merkezdir.

Alimak Triton'a aittir.

Triton İskandinav dili ve Almanca konuşulan ülkelerdeki bazı cazip sanayi sektörlerinde lider Pazar payını üstlenmiş konumda bulunan şirketlere yatırım yapmaya odaklanan bağımsız bir Avrupalı risk sermayesi yatırımcısıdır. Alimak Group'da yatırıma ilave olarak Triton yatırımları global sanayi ve hizmet şirketleri ile inşaat sanayine ilişkin hizmet ve ürünleri sunan şirketleri içerir.

ALIMAK SCANDO 450


Yeni ALIMAK SCANDO 450, ilk kez 1998 yılında piyasaya sürülen ALIMAK CH inşaat asansörü serisinin tamamen geliştirilmiş bir versiyonudur. CH serisinin 600’den fazla birimi kullanılmış, yeni teknolojileri içeren modernizasyon programı hafif ve orta ölçekli inşaat asansörlerini daha da güçlendirmiştir.

ALIMAK SCANDO 450 daha düşük enerji tüketimi ve azaltılmış mülkiyet masraflarıyla birlikte, daha fazla verimlilik ve dayanıklılık sunmaktadır. Erişim, birçok lojistik problemi çözen ALC II mikroişlemci temelli kontrol sistemi sayesinde geliştirilmiştir. Örneğin, bu sistem katlardan gelen bütün çağrıları biriktirmekte ve asansörü, yolcuları almak üzere mantıken en yakında bulunan kata göndermektedir.

ALIMAK SCANDO 450, ayrıca daha az akım ve daha az yıpranmayla düzgün başlangıç ve durdurma sağlayan kapalı döngüye sahip yeni bir frekans kontrol birimi (FC) barındırmaktadır.


Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,000 kg üstü
Hız: 0 – 54 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 150 m (istek üzerine kaldırma yüksekliği arttırılabilir).
Kabin genişliği (içten içe): 1,4 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 2.0 – 3.2 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,13 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 1-2
Güvenlik donanımının tipi: GF
Besleme voltajı: 380 – 500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "450" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 68 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SCANDO 45/30


Üstün performanslı yeni nesil inşaat asansörleri

Yeni ALIMAK SCANDO 45/30 inşaat asansörü üstün bir performans sunmaktadır. ALIMAK SCANDO 45/30 asansörü Alimak’e özgü kalite ve güvenlik gerekliliklerini sağlamak üzere bir “orta seri” asansör tasarımı ile 450 mast tipini birleştirmektedir. İsveç'teki Alimak üretim tesislerinde tasarlanıp, monte edilen bu asansör, modern ve esnek bir asansör çözümüdür. Bunun göstergesi aynı mastın aynı zamanda Alimak orta seri taşıma platformlarında, inşaat yük asansörlerinde ve mastta tırmanan iş platformlarında da kullanılabilmesidir.

Yüksek verimli bir helisel dişli kutusu tarafından tahrik edilen ALIMAK SCANDO 45/30 bir Alimak asansöründen beklenen güvenlik ve kullanım kolaylığı ile birlikte arttırılmış bir kaldırma gücü, sorunsuz bir işletim ve enerji verimliliği sunmaktadır. Kaliteli ve yüksek dayanımlı malzemelerden oluşan bu yeni tasarım düşük enerji tüketimi, yüksek çalışma verimliliği ve düşük bir aşınma ve bu sayede de düşük maliyetler sağlamaktadır.

ALIMAK SCANDO 45/30 hem yolcu, hem de yük taşımacılığı olmak üzere, her iki ihtiyacı da karşılamak üzere tasarlanmıştır. Tek ve çift kabinli modelleri bulunan bu yeni asansör, 1.4 x 3.0 m kafes ebatlı kabin başına 2,000 kg'a kadar taşıma kapasiteleri sunmaktadır. Bu asansör ya bir Direct-on-Line (DOL) veya Frekans Kontrol (FC) motor sistemi ile temin edilebilmektedir. DOL veya FC motorları üniteyi Alimak için tasarlanıp üretilen yüksek verimli bir helisel dişli kutusu üzerinden tahrik eder. Bir sonraki durakta durma kontrolü için kullanılan modern bir mikro işlemci ile donatılan bu asansör basit bir işletim ve kulanım kolaylığı sunmaktadır.

Uyumluluk
ALIMAK SCANDO 45/30 yenilenen Alimak Scando 450 modüler sistemi için mevcut olan standart aksesuarları kullanabilir. ALIMAK SCANDO 45/30 aynı zamanda aynı mastı Hek orta seri taşıma platformlarında, inşaat yük asansörlerinde ve mastta tırmanan iş platformlarında paylaşma kabiliyetine sahip olup, bu sayede maliyet etkin bir yoldan makine aksamlarının kullanımını iyileştirmektedir. Mast, halatlar ve durak ekipmanları gibi aksesuarlar, - alçaktan yüksek binalara kadar - dikey erişim için proje gerekliliklerinin çoğunu karşılayacak şekilde asansör ile birlikte konfigüre (veya teslim) edilebilir.

Güvenlik
ALIMAK SCANDO 45/30 asansörü en yüksek güvenlik standartlarını sağlamak amacıyla bir Alimak emniyet cihazı, bir aşırı yük sensörü ve de mekanik ve elektrikli ara kilitlemeli bir kapı sistemi ile donatılmıştır. Piyasaya sunulmadan önce bir dizi titiz güvenlik ve kalite testlerine tabi tutulur.
Güvenlik tüm Alimak ürünlerinin kalbidir ve ALIMAK SCANDO 45/30 modeli de bu hususta istisna oluşturmaz. Aşırı hız cihazı en hayati bileşenidir. Tüm güvenlik cihazları İsviçre'de üretim hattından çıkmadan önce özel olarak bu amaçla tasarlanmış bir test kulesinde test edilirler.

• Ekonomiktir: Dayanıklılığı, kolay kurulumu ve sökülmesi sayesinde inşaat şirketleri ve kiralama şirketleri için düşük maliyetlidir.
• Sorunsuz işletim: Frekans kontrolü düşük bir start akımı ve düşük bir aşınma ve yıpranma sağlayan sorunsuz bir çalıştırma ve durdurma sağlar.
• Esnektir: Bu asansör aynı zamanda aynı mastı Hek orta seri taşıma platformlarında, inşaat yük asansörlerinde ve mastta tırmanan iş platformlarında paylaşma kabiliyetine sahiptir olup, bu sayede maliyet etkin bir yoldan makine aksamlarının kullanımını iyileştirmektedir.
• Kanıtlanmış teknoloji: Kendini kanıtlamış Alimak teknolojisine dayanan bir kolay kullanımlı kontrol sistemi basit bir işletim ve kolay bir kullanım sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,000 kg’a kadar
Hız: 38 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 150/200 m.
Kabin genişliği (içten içe): 1,4 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3.0 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,13 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 2
Güvenlik donanımının tipi: ALIMAK GF
Besleme voltajı: 400 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "450" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 68 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SCANDO 650


Tamamen yeni modüler Scando 650 asansörü daha düşük enerji tüketimi ve daha az mülkiyet masraflarıyla birlikte daha fazla performans, dayanıklılık ve kaldırma kapasitesine sahiptir.

Alimak, daha az modül ve parça kullanarak farklı uygulamalara uyum sağlayabilen bir modüler sistem olan yeni Scando 650 ile inşaat asansörleri teknolojisini emsalsiz bir noktaya taşımıştır.

Tekli ya da çiftli kabin konfigürasyonuna sahip olan Scando 650, 1500–3200 kg/kabin kapasitesine ve isteğe bağlı olarak artırılabilen, standart en fazla 250 metrelik kaldırma yüksekliğine sahiptir.

Serbest duran mast yüksekliği, opsiyonel boru desteği olduğunda 32 metredir.

Sistemi, iki ya da üç FC kontrol ya da iki DOL motoru yüksek verimli şanzıman yardımıyla çalıştırmaktadır. Scando 650, dakikada 65 metre hıza kadar çıkabilmekte ve eski Scando modellerine göre %40 daha az enerji tüketerek daha fazla güç üretmektedir. Daha hızlı modeller bu yıl içerisinde piyasaya sürülecektir.


Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 1,500 – 3,200 kg
Hız: 38 – 65 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 250 m (istek üzerine kaldırma yüksekliği arttırılabilir).
Kabin genişliği (içten içe): 1,5 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3,2 – 3,9 m ve 3,9 – 4,6 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,3 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 2-3
Güvenlik donanımının tipi: GFD-II
Besleme voltajı: 380 – 500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "A–50" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 118 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SCANDO 650 FC-S


Daha yüksek verim için, yeni yüksek hızlı inşaat asansörü.

Tek veya çiftli asansör tipleri mevcuttur. ALIMAK SCANDO 650 FC-S, 2,400 kg’dan 3,200 kg kadar kabin kaldırma kapasiteleri sunar ve maksimum kaldırma yüksekliği, standart olarak 250 m’dir. Frekans Kontrollü (FC) 3 motor, yüksek verimli bir dişli kutusu vasıtasıyla sistemi tahrik eder. 650 FC-S inşaat asansörü, 100 m/dak’ya kadar hıza erişebilir.

Büyük ve karmaşık bina projelerinde hız ve güvenirlik gittikçe önem kazanan özeliklerdir. Şimdi gerçek yüksek hız, 650 ailesinin bir parçasıdır.


Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,400 – 3,200 kg
Hız: 0 – 100 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 250 m (istek üzerine kaldırma yüksekliği arttırılabilir).
Kabin genişliği (içten içe): 1,5 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3,2 – 3,9 m ve 3,9 – 4,6 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,3 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (FC)
Motor sayısı: 3
Güvenlik donanımının tipi: GFD-II
Besleme voltajı: 400 – 500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "A–50" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 118 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SCANDO 650 FC-XL


İnsan ve malzemeler için büyük boyutlu inşaat asansörleri

Kabin içi uzunluğu 5 metreye kadar, genişliği 2 metre ve yüksekliği 2.8 metre olan yeni Alimak Scando 650 FC-XL asansörü tek bir mast (kule) üzerinde çalışan tüm mevcut standart asansörlerden üstündür.

Alimak Scando 650 FC-XL asansörü, uzun cephe elemanlarının veya diğer büyük hacimli malzemelerin asansör kabininde taşınmasını kolaylaştırır. Büyük hacimli malzemelerin yüklenmesi veya boşaltılması, bir fork-lift veya bir malzeme taşıma arabası kullanılarak kolay ve ekonomik olarak yapılabilir.

54 metre/dakikaya kadar hızlar ve 2,500 kg’a kadar kapasiteler elde edilebilmektedir. Daha yüksek hız (100 metre/dakikaya kadar) veya kapasite için satış ekibimiz ile temasa geçin.

650 başarısına çok büyük asansör kabinlerinin eklenmesi
650 konsepti, geliştirilmiş ergonomi ve %40’a kadar azaltılmış güç tüketimi ile verimliliği, güvenirliği ve maddi tasarruf sağlayan bir modüler sistemi birleştirerek, büyük bir başarı sağlamıştır. 650 FC-XL’nin devreye sokulmasıyla, verimlilik daha da artacak ve böylece zaman ve para tasarruffu elde edilecektir.

Tüm 650 modüllere uyumluluk
İlave olarak, 650 FC-XL’nin hiç bir karşı ağırlığı yoktur ve Alimak Scando 650 ailesi için mevcut olan tüm modüller ve ilave parçalar kullanılabilmektedir. Bu sistem, alçak yapılardan en yüksek gökdelenlere kadar olan dikey erişim gereksinimleri için bilinen tüm proje taleplerine uymak üzere, standart modüllerle yapılandırılabilir (veya teslim edilebilir).


Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,400 – 3,000 kg
Hız: 0 – 54 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 250/400 m
Kabin genişliği (içten içe): 2,0 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3,2 – 5,0 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,8 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (FC)
Motor sayısı: 3
Güvenlik donanımının tipi: GFD-II
Besleme voltajı: 400 – 500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli “650” Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 118 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SCANDO 65/32


Üstün performanslı ve rekabetçi fiyatlı yeni nesil inşaat asansörleri.

Yeni ALIMAK SCANDO 65/32 rekabetçi bir fiyatla işletimde ve kurulumda kolaylık sunan güvenilir ve verimli bir inşaat asansörüdür. ALIMAK SCANDO 65/32 bizim ürünlerimizin daima alamet-i farikası olan kalite ve güvenlikle İsveç'teki Alimak üretim hattında tasarlanıp, monte edilmiştir. Bu asansör Avrupa standartlarına ve düzenlemelerine uygundur.

Yüksek verimli bir helisel dişli kutusu tarafından tahrik edilen ALIMAK SCANDO 65/32 bir Alimak asansöründen beklenen güvenlik ve kullanım kolaylığı ile birlikte arttırılmış bir kaldırma gücü, sorunsuz bir işletim ve enerji verimliliği sunmaktadır. Kaliteli ve yüksek dayanımlı malzemelerden oluşan bu yeni tasarım düşük enerji tüketimi, yüksek çalışma verimliliği ve düşük bir aşınma ve bu sayede de düşük maliyetler sağlamaktadır.

ALIMAK SCANDO 65/32 hem yolcu, hem de yük taşımacılığı için tasarlanmıştır. Tek ve çift kabinli modelleri bulunan bu yeni asansör, 1.5 x 3.2 m kafes ebatlı kafes başına 2,400 kg'a kadar taşıma kapasiteleri sunmaktadır. Bu asansör yüksek verimli bir helisel dişli kutusu sistemi ile tahrik edilen ya bir Direct-on-Line (DOL) veya Frekans Kontrol (FC) motor sistemi ile temin edilebilmektedir. Dişi kutusu kendi üretimimizdir. Bir sonraki durakta durma kontrolü için kullanılan modern bir mikro işlemci basit bir işletim ve kulanım kolaylığı sunmaktadır.

Uyumluluk
ALIMAK SCANDO 65/32 yenilenen Alimak Scando 650 modüler sistemi için mevcut olan standart aksesuarları kullanabilir ve bu sayede maliyet etkin bir yoldan makine aksamlarının kullanımını iyileştirmektedir. Mast, halatlar ve durak ekipmanları gibi aksesuarlar, - alçaktan yüksek binalara kadar - dikey erişim için proje gerekliliklerinin çoğunu karşılayacak şekilde asansör ile birlikte konfigüre (veya teslim) edilebilir

Güvenlik
ALIMAK SCANDO 65/32 asaösörü en yüksek güvenlik standartlarını sağlamak amacıyla bir Alimak emniyet cihazı, bir aşırı yük sensörü ve de mekanik ve elektrikli kilitlemeli bir kapı sistemi ile donatılmıştır. Piyasaya sunulmadan önce bir dizi titiz güvenlik ve kalite testlerine tabi tutulur. Güvenlik tüm Alimak ürünlerinin kalbidir ve ALIMAK SCANDO 65/32 modeli de bu hususta istisna oluşturmaz. Aşırı hız cihazı en hayati bileşenidir. Tüm güvenlik cihazları kendi üretimimizdir ve İsviçre'de üretim hattından çıkmadan önce özel olarak bu amaçla tasarlanmış bir test kulesinde test edilirler.

• Ekonomiktir: Dayanıklılığı, kolay kurulumu ve sökülmesi sayesinde inşaat şirketleri ve kiralama şirketleri için düşük maliyetlidir.
• Sorunsuz işletim: Frekans kontrolü düşük bir start akımı ve düşük bir aşınma ve yıpranma sağlayan sorunsuz bir çalıştırma ve durdurma sağlar.
• Sağlam tasarım: Sağlam bir kafes tasarımı azami kullanılabilirliği ve uzatılmış bir ekipman kullanım ömrünü garanti eder.
• Kanıtlanmış teknoloji: Kendini kanıtlamış Alimak teknolojisine dayanan bir kolay kullanımlı kontrol sistemi basit bir işletim ve kolay bir kullanım sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,400 kg*
Hız: 38/42 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 200 m*
Kabin genişliği (içten içe): 1,5 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3.2 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,3 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 2x11kW
Güvenlik donanımının tipi: ALIMAK GFD-II
Besleme voltajı: 400 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "650" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 118 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SC 45/30


ALIMAK SC 45/30 sahipleri için düşük bir toplam maliyetle işletim ve kurulum kolaylığı sağlayan, akıllı bir tasarıma sahip sağlam ve verimli bir inşaat asansörüdür. İsveç'te tasarlanıp Çin'de imal edilen ALIMAK SC 45/30 pazara sunulmadan önce bir dizi titiz güvenlik ve kalite testine tabi tutulur. Yüksek verimli bir helisel dişli kutusu tarafından tahrik edilen ALIMAK SC 45/30 bir Alimak asansöründen beklenen güvenlik ve kullanım kolaylığı ile birlikte arttırılmış bir kaldırma gücü, sorunsuz bir işletim ve enerji verimliliği sunmaktadır. Kaliteli ve yüksek dayanımlı malzemelerden oluşan bu yeni tasarım düşük enerji tüketimi, yüksek çalışma verimliliği ve düşük bir aşınma ve bu sayede de düşük maliyetler sağlamaktadır.

ALIMAK SC 45/30 hem yolcu, hem de yük taşımacılığı için tasarlanmıştır. ALIMAK SC 45/30 sunduğu verimlilik, güvenlik, düşük enerji tüketimi ve düşük işletim maliyetleri sayesinde inşaat ve kiralama şirketleri için ideal bir asansör çözümüdür. Bir sonraki durakta durma kontrolü için kullanılan modern bir mikro işlemci basit bir işletim ve kulanım kolaylığı sunmaktadır. ALIMAK SC 45/30 aynı mastı Hek orta seri taşıma platformlarında, inşaat yük asansörlerinde ve mastta tırmanan iş platformlarında paylaşma kabiliyetine sahip olup, bu sayede maliyet etkin bir yoldan makine aksamlarının kullanımını iyileştirmek ve taşıma kapasitesini arttırmaktadır.

Kremayer ve Pinyon
Alimak, müşteri gerekliliklerini karşılamak için tasarlanmış yüksek kaliletli kremayer ve pinyon ürünlerinin inovasyonunda 50 yıldan daha uzun bir tecrübesiyle kremayer ve pinyon tahrik teknolojisinde dünya lideridir. ALIMAK SC 45/30 Alimak'ın hatta en zorlu çalışma koşullarında dahi güvenilirlik, enerji verimliliği ve dayanıklılık sağlayan zorlayıcı standartlarıyla tasarlanmış ve üretilmiştir.

Tasarımın esnekliği
ALIMAK SC 45/30 üç farklı kapı opsiyonu ile tasarımda esneklik sunar: bir düşey kapı, çift taraflı katlanır kapı veya yük rampalı düşey kapı. Yük rampaları malzemelerin hızlı ve kolay bir şekilde yüklenebilmelerini sağlar ve özel yükleme - boşaltma köprüleri gerektirmezler.

Enerji verimli tahrik ünitesi
Yüksek verimli bir helisel dişli kutusu daha az enerji tüketimi ve düşük işletim maliyetleri sağlar.

Değişken frekans kontrolü
Değişken frekans kontrolü (FC) düşük bir start akımı, aşınma ve yıpranma ile iyileştirilmiş yanında iyileştirilmiş bir durak hassasiyeti ile sorunsuz bir start verme ve durdurma sağlar. Her türlü müşteri enerji ihtiyacını karşılamak üzere geniş bir gerilim opsiyonları seçkisi mevcuttur.

Uzatılmış ekipman ömrü
ALIMAK SC 45/30 daha hafif ve daha sağlam galvanize çelik mast bölümleri ve bağlantıları kullanır. Merkezi olarak yerleştirilmiş bir kremayer mast boruları ve kılavuz makaraları arasındaki kuvveti dengeler, bu sayede ekipmanda düz bir aşınma ve uzatılmış bir işletim ömrü sağlar.

Düşük enerji tüketimi
Yeni tasarım ve malzemeler düşük enerji tüketimi için çok daha sağlam, hafif ve çok daha kompakt bir kafes tasarımı sağlar. Sabit bir kafes çerçevesi ve kaynaklı kafes duvarları bir yandan makinenin servis ömrünü uzatırken, aynı zamanda gürültü ve titreşimi de azaltır.

Kolay kurulum ve sökme
Kolay kurulum ve sökme için herhangi bir özel alet gerekmez ve dört kaldırma mapası kabin tavanına ve ikisi de tahrik ünitesine yerleştirilmiştir Bu maliyet etkin ve kullanıcı dostu bir asansör çözümü sunar.

Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,000 kg*
Hız: 36/60 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 150/180 m*
Kabin genişliği (içten içe): 1,4 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3.0 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,13 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 2
Güvenlik donanımının tipi: SAJ30-1.2 yada ALIMAK GF
Besleme voltajı: 380-500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "450" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SC 45


Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,000 kg’a kadar
Hız: 0 – 54 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 150 m (istek üzerine kaldırma
yüksekliği arttırılabilir).
Kabin genişliği (içten içe): 1,4 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 2.0 – 3.2 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,13 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 1-2
Güvenlik donanımının tipi: GF
Besleme voltajı: 380 – 500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "450" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 68 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK SC 65/32


Üstün performanslı ve rekabetçi fiyatlı yeni nesil inşaat asansörleri.

Yeni ALIMAK SCANDO 65/32 rekabetçi bir fiyatla işletimde ve kurulumda kolaylık sunan güvenilir ve verimli bir inşaat asansörüdür. ALIMAK SCANDO 65/32 bizim ürünlerimizin daima alamet-i farikası olan kalite ve güvenlikle İsveç'teki Alimak üretim hattında tasarlanıp, monte edilmiştir. Bu asansör Avrupa standartlarına ve düzenlemelerine uygundur.

Yüksek verimli bir helisel dişli kutusu tarafından tahrik edilen ALIMAK SCANDO 65/32 bir Alimak asansöründen beklenen güvenlik ve kullanım kolaylığı ile birlikte arttırılmış bir kaldırma gücü, sorunsuz bir işletim ve enerji verimliliği sunmaktadır. Kaliteli ve yüksek dayanımlı malzemelerden oluşan bu yeni tasarım düşük enerji tüketimi, yüksek çalışma verimliliği ve düşük bir aşınma ve bu sayede de düşük maliyetler sağlamaktadır.

ALIMAK SCANDO 65/32 hem yolcu, hem de yük taşımacılığı için tasarlanmıştır. Tek ve çift kabinli modelleri bulunan bu yeni asansör, 1.5 x 3.2 m kafes ebatlı kafes başına 2,400 kg'a kadar taşıma kapasiteleri sunmaktadır. Bu asansör yüksek verimli bir helisel dişli kutusu sistemi ile tahrik edilen ya bir Direct-on-Line (DOL) veya Frekans Kontrol (FC) motor sistemi ile temin edilebilmektedir. Dişi kutusu kendi üretimimizdir. Bir sonraki durakta durma kontrolü için kullanılan modern bir mikro işlemci basit bir işletim ve kulanım kolaylığı sunmaktadır.

Uyumluluk
ALIMAK SCANDO 65/32 yenilenen Alimak Scando 650 modüler sistemi için mevcut olan standart aksesuarları kullanabilir ve bu sayede maliyet etkin bir yoldan makine aksamlarının kullanımını iyileştirmektedir. Mast, halatlar ve durak ekipmanları gibi aksesuarlar, - alçaktan yüksek binalara kadar - dikey erişim için proje gerekliliklerinin çoğunu karşılayacak şekilde asansör ile birlikte konfigüre (veya teslim) edilebilir

Güvenlik
ALIMAK SCANDO 65/32 asaösörü en yüksek güvenlik standartlarını sağlamak amacıyla bir Alimak emniyet cihazı, bir aşırı yük sensörü ve de mekanik ve elektrikli kilitlemeli bir kapı sistemi ile donatılmıştır. Piyasaya sunulmadan önce bir dizi titiz güvenlik ve kalite testlerine tabi tutulur.
Güvenlik tüm Alimak ürünlerinin kalbidir ve ALIMAK SCANDO 65/32 modeli de bu hususta istisna oluşturmaz. Aşırı hız cihazı en hayati bileşenidir. Tüm güvenlik cihazları kendi üretimimizdir ve İsviçre'de üretim hattından çıkmadan önce özel olarak bu amaçla tasarlanmış bir test kulesinde test edilirler.

• Ekonomiktir: Dayanıklılığı, kolay kurulumu ve sökülmesi sayesinde inşaat şirketleri ve kiralama şirketleri için düşük maliyetlidir.
• Sorunsuz işletim: Frekans kontrolü düşük bir start akımı ve düşük bir aşınma ve yıpranma sağlayan sorunsuz bir çalıştırma ve durdurma sağlar.
• Sağlam tasarım: Sağlam bir kafes tasarımı azami kullanılabilirliği ve uzatılmış bir ekipman kullanım ömrünü garanti eder.
• Kanıtlanmış teknoloji: Kendini kanıtlamış Alimak teknolojisine dayanan bir kolay kullanımlı kontrol sistemi basit bir işletim ve kolay bir kullanım sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 2,000 kg*
Hız: 36/60/90 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 200 m*
Kabin genişliği (içten içe): 1,5 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3,2 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,3 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC / FC-S)
Motor sayısı: 2-3
Güvenlik donanımının tipi: SAJ40-1.2A, SAJ40-1.4 ya da SAJ50-2.0
Besleme voltajı: 380-500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "650" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
Kremayer modülü: 8
*Azami kaldırma kapasitesi ve çalışma yüksekliği kablo arabası tertibatı ile.

ALIMAK SC 65


Tamamıyla yeni modüler ALIMAC SC 65, piyasada büyük bir başarı ve beğeni sağlamış Alımak SCADO 650'nin kanıtlanmış tasarımını temel almıştır.

Alimak tamamıyla yeni Alimak SC 65'i piyasaya sürerek inşaat asansörü teknolojisine komple yeni bir ölçek getirmiştir: bu oldukça az sayıda modül ve bileşen kullanarak, farklı farklı uygulamalara uyarlanabilen modüler bir sistemdir.

Tek ve çift kabinli modelleri bulunan Alimak SC 65 kabin başına 1,500'den 3,200 kg'a kadar yük kapasiteleri ve talep halinde arttırılabilen 250 metrelik standart bir azami kaldırma yüksekliği sunmaktadır.

Serbest duran mast yüksekliği opsiyonel bir boru desteği ile donatılması halinde 22,5 metredir. İki veya üç FC frekans kontrolü veya DOL motorları sistemi yüksek verimli bir dişli kutusu üzerinden tahrik eder. Alimak SC 65 65 m/dakika hızda çalışır ve önceki modellerine kıyasla % 40 daha az enerji kullanarak daha fazla kaldırma kuvveti sağlar.

Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 1,500-3,200 kg*
Hız: 38/65 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 250 m*
Kabin genişliği (içten içe): 1,5 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 3.2-3.9 ve 3.9-4.6 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,3 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: (DOL / FC)
Motor sayısı: 2-3
Güvenlik donanımının tipi: GFD-II
Besleme voltajı: 380-500 V, 50 veya 60 Hz, 3 fazlı
Mast tipi: Kremayerli "A-50" Tipi çelik boru
Mast bölümünün uzunluğu: 1,508 m
1 Kremayerli Mast bölümünün ağırlığı: 118 kg
Kremayer modülü: 5

ALIMAK TCL


Alimak yeni bir Kule Vinç Operatörü̈ Asansörü olan ALIMAK TCL’in lansmanını gerçekleştirmiştir. Mevcut tüm kule vinç markalarına ve sistemlerine montaj için tasarlanmış olan ALIMAK TCL güvenilir ve sorunsuz bir kabin erişimi sağlayarak vinç kullanımını maksimize eder. ALIMAK TCL hızlı bir dış kurulum, mastta modifikasyon gerektirmeden kolay montaj ve vinç operatörleri, teknikerler ve bakım personeli için rahat ve güvenilir bir erişim sunar.

En hızlı dıştan kurulum
ALIMAK TCL şu an piyasadaki en hızlı harici kuruluma sahip inovatif yeni bir tasarıma sahiptir. Bu tasarım biçilmiş kaftan bir kurulum için spesifik kule vinci mast platformuna uyarlanabilen daha büyük bir bağlama mesafesine müsaade eder. Sonuç olarak daha az bağlantı gerekir, bu komple asamsör montaj süresini ve de potansiyel vinç devre dışı kalma süresini kısaltır.

Tüm kule vinçlerde dıştan kurulum için ayarlanabilen ALIMAK TCL dayanıklı galvanize çelikten mamul kompakt bir mast ve kremayer kullanır. Bu esnek mast ve kremayer sistemi merkezleme çentikleri ve sabit cıvatalarla kolay bir montaj sağlaar. Esnek ve modüler bağlantı elemanları asansör kabinini mevcut vinç mast sistemlerinin büyük çoğunluğuna sabitleme kabiliyetine sahiptirler.

Vinç çalışma sürelerini maksimize eder
ALIMAK TCL operatör güvenliği, rahatı ve kullanabilirliği dikkate alınarak tasarlanmıştır. Bir seferde azami 2 kişi (200 kg) taşıma kapasitesine sahip bu asansör klasik asansör merdivenlerine kıyasla her türlü havaya uygun, hızlı ve ergonomik bir alternatif sunmaktadırlar. 24 m/dakika kaldırma hızlarıyla ALIMAK TCL vinç operatörlerinin ve servis personelinin yukarı iniş ve çıkış sürelerini hızlandırır ve bu suretle vincin çalışma süresini maksimize eder.

Yüksekte güvenlik
ALIMAC TCL Vinç mastlarında modifikasyona gerek kalmaksızın mevcut kule vinç sistemlerine kolaylıkla monte edilir ve ‘EN 81-43: Vinç asansörleri’ standardına tam uyumludur. ALIMAK TCL mekanik, elektrikli ara kilitlemeli kapılar sunar. Ters çevrilebilir kabin bu kapıların kule vinç sistemlerinin modeline ve yer durumuna göre uyarlamak için sola veya sağa konumlandırılabilir.

Özellikler
• Uzun yıllara dayanan deneyimler temelinde güçlü, güvenilir ve sağlam bir tasarım.
• Dayanıklı galvanize çelikten mamul kompakt bir mast ve kremayer sistemi.
• En hızlı dıştan kurulum Büyük bağlama mesafeleri montaj süresini kısaltır.
• Kafes içerisinde etkin alan kullanımı.
• Mevcut tüm vinç mast sistemlerine uyarlanabilir.
• Bağlama mesafesi ergonomik montaj için kule vinç mast platformuna adapte edilmiştir.
• Ters çevrilebilir kafes farklı vinç mast sistemlerine uyarlama amacıyla kapının sağa veya sola konumlandırılmasına izin verir.
• Aksesuar çeşitliliği mevcuttur.
• Kule vinç kabinlerine çıkmanın kolay yolu: Her türlü kule vinç mastına uyarlanabilir, uyarlanabilen bağlantı mesafeleri sağlar ve vinç kabinine ulaşmada zaman kazandırır.
• Zamandan tasarruf: Uzun bağlantı mesafemiz bize en kısa montaj süresini sağlamaktadır.
• Güvenlik: Tüm faaliyetlerimizde güvenlik ve kalite hususlarında en katı gerekliliklere uygun hareket ederiz.
• Sağlam tasarım: Özellikle de kule vinç uygulamaları için tasarlanan sağlam bir asansör, ince kafes tasarımı etkin bir alan kullanımı sağlamaktadır.
• Kanıtlanmış teknoloji: Kendini kanıtlamış Alimak teknolojisine dayanan bir kolay kullanımlı kontrol sistemi basit bir işletim ve kolay bir kullanım sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

Kaldırma kapasitesi: 200kg yada 2 kişi
Hız: 24 m/dak
Maksimum kaldırma yüksekliği: 100 m* .
Kabin genişliği (içten içe): 0.63 m
Kabin uzunluğu (içten içe): 1.2 m
Kabin yüksekliği (içten içe): 2,0 m
Motor kontrolü Frekans kontrolü: DOL (Direct-on-line)
Motor sayısı: 1 x 3.0 kW
Besleme voltajı: 380-420 V, 50 veya 60 Hz
Mast tipi: Kare boru mast
Mast bölümünün uzunluğu: 175 mm x 175 mm x 1,508 m
Kremayer modülü: 6

Uzaktan İzleme Sistemi

A3, dikey erişim donanımının uzaktan kontrolü için, makinenin çalışma - durma süresi ve makine sayısı, çalışma saati, vb. gibi çalışma bilgilerini ve verilerini toplayan yeni bir on-line sistemdir. Kullanılan kontrol sistemine bağlı olarak, arızaları izleyip hızlı ve kolayca müdahale edilmesini sağlayarak makinenin arıza nedeniyle duruş süresini minimuma indirir. Toplanan bilgiler internet, elektronik posta veya on-line olarak veya cep telefonu vasıtasıyla gözetmene iletilir.